ВИДЕО: Поплави во Белград, водата носи автомобили, влезе и во градските автобуси

Од:

По големото двочасовно невреме, при кое ветерот корнеше и дрвја, водата од поплавата која го зафати Белград навлезе и во градските автобуси.

Патниците на градската линија 37 во Белград, го опишуваат искуството како „речен сообраќај“.

Автобусот е сниман како се пробива низ водата која навлезе во возилото и го затресе. На социјалните мрежи се споделуваат и видеа на кои возилата пловат по водата во една од белградските улици.

Би можело да ве интересира

Вучиќ и Додик за Дејтонскиот договор: Нема ништо без согласност на Србите

Ана Ололовска

Чадеж: Поддршката на САД за „малиот шенген“ е голема

Ана Ололовска

Вучиќ: Изборите во Србија ќе се одржат на 19 или 26 април

Ана Ололовска

Вучиќ: Да, постои паника со загадувањето, но и кампањата што се води е гротескна

Ана Ололовска

Лончар: Никој се уште не измислил ветер за да го растера загадувањето

Ана Ололовска

Брнабиќ: Србија нема да запре се додека не бидат откриени убијците на Ивановиќ

Ана Ололовска