ВИДЕО: Поплави во Белград, водата носи автомобили, влезе и во градските автобуси

Од:

По големото двочасовно невреме, при кое ветерот корнеше и дрвја, водата од поплавата која го зафати Белград навлезе и во градските автобуси.

Патниците на градската линија 37 во Белград, го опишуваат искуството како „речен сообраќај“.

Автобусот е сниман како се пробива низ водата која навлезе во возилото и го затресе. На социјалните мрежи се споделуваат и видеа на кои возилата пловат по водата во една од белградските улици.

Би можело да ве интересира

Најмалку 17 лица загинаа во поплавите во Јемен

А1он

Дачиќ: За мене е понижување странски амбасади да ургираат да бидам во идната влада

А1он

Србија бележи седум починати и 287 новозаразени со коронавирус во последното деноноќие

А1он

14-годишен српски ватерполист во тешка состојба, префрлен на респиратор поради коронавирусот

А1он

Конституиран новиот српски Парламент, реакции на опозицијата

Ана Ололовска

ВИДЕО: Демонстранти фрлаа со јајца и домати врз српскиот Парламент

Ана Ололовска