ВИДЕО: Политичар искрши гласачка кутија, инцидент на референдумот во Србија

Од:

Срѓан Ного, поранешниот фунционер на движењето Двери гласал на денешниот реферндум па ја искршил гласачката кутија. Приведен е и задржан на 48 часа јавуваа српските миедуми.

dobivaj vesti na viber

На социјалните мрежи се појави видео на кое се лгеда дека Ного, прво гласа, го уфрла ливчетво во кутијата, а потоа ја фрла на змеја.

Автентичноста на видеото ја протврдиле од Обвинителството.

Во Србија денеска се одржува рефенрендум за уставни измени во областа на правосудството.

Би можело да ве интересира

Брнабиќ: Русија го прави она што некои други земји ни го направија нам во 1999 и 2008 година

Вулин: Имавме дојави за бомби секој ден за време на Фајнл-форот

Ана Ололовска

Хил: За Србија има само еден пат, а тоа е Западот и ЕУ

Ана Ололовска

Вучиќ-Орбан: Унгарија и Србија може да сметаат една на друга

Ана Ололовска

Од 300 денешни дојави за бомби во српските училишта, 224 биле лажни

Ландов

Србија се усогласи со санкциите на ЕУ кон Белорусија во врска со инвазијата на Украина