ВИДЕО: По силниот земјотрес во Далмација испукаа sидовите во куќите во близина на епицентарот

Од:

Силен земјотрес ја погоди Далмација вчера вечер, а земјотресот се почувствувал во голем број градови, објавија хрватските медиуми.

Иако по потресот не се пријавени значителни штети, на социјалните мрежи кружат слики и снимки од испукани sидови.

Во областа во близина на епицентарот испукале фасадите, но и имало и свлечишта.

Би можело да ве интересира

Луѓето повторно излегоа на улиците во Загреб на протест против ковид-потврдите

Ана Ололовска

Силен земјотрес со магнитуда од 6,1 степени по Рихтер погоди пограничен реон меѓу Индија и Мјанмар

ВИДЕО: Голем протест во Загреб против ковид потврдите

Катерина Павлова-Николовска

Земјотрес во близина на Кичево

А1он

Заврши пописот во Хрватска

ВИДЕО: Силен дожд ги поплави улиците на Хвар

Ана Ололовска