(ВИДЕО) Паника по земјотресот во БиХ: Испукани ѕидови, паднати телевизори и урнати оџаци

Од:

Централното подрачје на Босна и Херцеговина денеска беше погодено од земјотрес со јачина 5.1 степен по Рихтер. Епицентарот бил 85 километри северозападно од Сараево.

Како што пренесуваат босанските медиуми, најдраматично било во Турбет, каде од покривите паѓале оџаци, а во многу куќи испукале и ѕидовите.

Граѓаните вознемирени ги напуштиле своите домови, а земјотресот се почувствувал во поголемиот дел на БиХ.

Би можело да ве интересира

Босанскиот министер за прашања на борците почина од Ковид-19

Ана Ололовска

Пандемијата сериозно ја наруши надворешната трговија на БиХ

Ана Ололовска

Бил Клинтон и САД беа блиску да ја изневерат Босна и Херцеговина

Ана Ололовска

Објавени тајни документи: Како пропаднал планот на Клинтон да го реши прашањето на Босна

Ана Ололовска

ОН и СЗО загрижени поради здравствените извештаи во БиХ

Ана Ололовска

Комшиќ: Нема да дозволиме решението за Косово да се поврзе со БиХ

Ана Ололовска