(ВИДЕО) Паника по земјотресот во БиХ: Испукани ѕидови, паднати телевизори и урнати оџаци

Од:

Централното подрачје на Босна и Херцеговина денеска беше погодено од земјотрес со јачина 5.1 степен по Рихтер. Епицентарот бил 85 километри северозападно од Сараево.

Како што пренесуваат босанските медиуми, најдраматично било во Турбет, каде од покривите паѓале оџаци, а во многу куќи испукале и ѕидовите.

Граѓаните вознемирени ги напуштиле своите домови, а земјотресот се почувствувал во поголемиот дел на БиХ.

Би можело да ве интересира

Во Сараево прогласена „тревога“ заради загадувањето на воздухот

Ана Ололовска

Брачен пар загина, нивната внука е тешко повредена во сообраќајна несреќа во БиХ

Ограбена банка во Сараево, крадецот уапсен

(ВИДЕО) Додик ги изгуби нервите: Коњу еден, идиоти…

Татјана Ташкова

Вархелји и Борел го поздравија формирањето на Владата во Босна и Херцеговина

Ана Ололовска

ВИДЕО: Објавена првата снимка од моментот на експлозијата на бензинската пумпа

Татјана Ташкова