ВИДЕО: Огромно невреме ја зафати Истра

Од:

Страшно невреме денеска попладне ја зафати Истра, пишува ИстраМет.

Огромни црни облаци го покриле целиот полуостров, а во Ровињ поради силниот ветер, пожарникарната служба интервенирала на неколку места.

Ветерот оштетил неколку покриви, а биле искршени и гранки од дрвја.

Fronta u Labinu

Potop stigao i do Labina, silovit nalet kiše! Video: Moreno Tencic

Posted by IstraMet on Недела, 08 септември 2019

Во Пула, дождот и силниот ветер предизвикал високи бранови.

Dolazak beštije u Pulu. Video: Morena Bravar

Posted by IstraMet on Недела, 08 септември 2019

Во југоисточна Истра утрово, за само два часа, беа евидентирани 11.000 молњи.

Би можело да ве интересира

Хрватскиот новинар Духачек прогласен за виновен и ослободен од притвор

Ана Ололовска

Бројот на патници на хрватските аеродроми зголемен за 8,8 отсто во однос на минатата година

Ана Ололовска

Брнабиќ: Тоа веќе не е спор меѓу две држави, туку судир помеѓу фашизмот и антифашизмот

Фекалии од Јадранско море регистрирани на снимки од вселената

Ана Ололовска

Српската амбасадорка во Загреб одби да прими протестна нота од Хрватска

Ана Ололовска

Пленковиќ: На провокации реагираме како сериозна држава

Ана Ололовска