ВИДЕО: Огромно невреме ја зафати Истра

Од:

Страшно невреме денеска попладне ја зафати Истра, пишува ИстраМет.

Огромни црни облаци го покриле целиот полуостров, а во Ровињ поради силниот ветер, пожарникарната служба интервенирала на неколку места.

Ветерот оштетил неколку покриви, а биле искршени и гранки од дрвја.

Fronta u Labinu

Potop stigao i do Labina, silovit nalet kiše! Video: Moreno Tencic

Posted by IstraMet on Недела, 08 септември 2019

Во Пула, дождот и силниот ветер предизвикал високи бранови.

Dolazak beštije u Pulu. Video: Morena Bravar

Posted by IstraMet on Недела, 08 септември 2019

Во југоисточна Истра утрово, за само два часа, беа евидентирани 11.000 молњи.

Би можело да ве интересира

Радман најави укинување на американските визи за Хрватите

Драган Поповски

Во Хрватска покрената истрага против четворица Хрвати и една Македонка за криумчарење на странци

А1он

Пусиќ: Идејата Хрватска да ја блокира Србија на европскиот пат е самоубиствена

Ана Ололовска

ВИДЕО: Исчезна познат српски водител во Загреб

А1он

Хрватска е пред одлука НАТО да и го чува воздушниот простор

Ана Ололовска

Нема коронавирус ни третата сомнителна пациентка во Загреб

Ана Ололовска