ВИДЕО: Објавена снимка од апсењето на двете српски старлети поврзани со мафијашот Беливук

Од:

Во емисијата Хит Твит на српската телевизија Пинк беше прикажана снимка од апсењето на старлетите Мими Оро и Тијана Ајфон.

Тие беа приведени и сослушани во зградата на Службата за борба против организиран криминал поради поврзаноста со озлогласениот криминален клан на Вељко Беливук и Марко Миљковиќ.

Би можело да ве интересира

Детали за монструозните ликвидации во „бункерот на смртта“ – сведок открива што се случувало во викендичката на Беливук

Катерина Павлова-Николовска

Стотици полицајци повторно во викендичката на Беливук, се бараат човечки тела во бунарот

Жарко Настоски

Во телефоните на Беливук и Миљковиќ пронајдени инструкции како се сече човечко месо

Ана Ололовска

Славиша Кокеза поднесе оставка на чело на Фудбалската федерација на Србија, под притисок на случајот Беливук

Жарко Настоски

Шефовите на Беливук се во врвот на власта и режимот сега ги крие трагите, обвини Бошко Обрадовиќ

Жарко Настоски

Србија: Се стега обрачот околу некогаш најмоќната жена во полицијата – каква била улогата на Дијана Хркаловиќ во кланот на Беливук?

Жарко Настоски