ВИДЕО: Нови дојави за бомби во Белград, евакуирани два трговски центра и студентски дом

Од:

Нови дојави за поставени бомви и попладнево го вознемирија Белград. Како што јавуваат српските медиуми, имало дојави за бомби во студнетски дом на Вождовац, студентите се евакуирани. Закана дошла и за поставени бомби во два трговски центри. Во тек е евакуација на посетителите и на вработените.

dobivaj vesti na viber

Српскиот портал Телеграф попладнево објави дека на редакцискиот мејл пристигнала порака во која имало закана дека бомби се поставени на многу локации.

„Нема да седиме со скрстени раце додека Русија ја уништува нашата земја. Србите се соучесници и затоа се здружвме со Албанците за да минираме локации во Белград“ – стои во пораката,а потоа следува список на многу локации во главниот српски град на кои наводно има поставени бомби.

Би можело да ве интересира

Повторно лажни дојави за бомби во скопските училишта

Ана Ололовска

Нови дојави за бомби во скопски училишта, МВР пак на терен

Орце Костов

ЕК за денеска потврди нова рунда преговори меѓу Белград и Приштина

А1он

„Ќе ти го отворам черепот“: Брутално врсничко насилство во Белград, претепана соученичка затоа што е одлична студентка

А1он

Белград е најзагадениот главен град, Скопје на 17-то место

А1он

Дојавите за бомби во седумте скопски гимназии се лажни

Катерина Павлова-Николовска