(ВИДЕО) Невидена сцена во Белград: Автомобил прелета ограда од два метри, удри во бандера, па влета во двор

Од:

Несекојдневна сообраќајна несреќа се случила ноќта меѓу саботата и неделата на улицата Авалска во Железник, Белград кога возачот на „опел“ удрил во бетонски столб, а потоа како да е катапултиран влетал во дворот на семејна куќа.

dobivaj vesti na viber

На Фејсбук страницата на Опел Клуб Србија се појави видео од оваа неверојатна несреќа.

Според првите неофицијални информации од местото на настанот, возачот се движел со голема брзина и во еден момент изгубил контрола над „опелот“, по што налетал на столб со електрични инсталации, кој го исфрлил од земја.

Би можело да ве интересира

Дојавите за бомби во белградските училишта ќе биде окарактеризирани како терористички акт

Ана Ололовска

Во 97 училишта во Белград дојави за поставени бомби

Ана Ололовска

Вучиќ: Не најавувам санкции, издржавме 80 дена, ќе се бориме за нашата политика

ВИДЕО: Во тешка сообраќајна несреќа кај Нови Сад повредени се две жени и две деца од Македонија

Катерина Павлова-Николовска

Стејт департмент: Србија и Косово сами избираат надворешно политички приоритети

Ана Ололовска

ЕК ги повикува Косово и Србија да се воздржат од провокации

Ана Ололовска