ВИДЕО: Нападнато возилото во кое била ќерката на црногорскиот премиер од приврзаници на Ѓукановиќ

Од:

Службеното возило на Владата на Црна Гора во кое се наоѓала ќерката на премиерот Здравко Кривокапиќ денеска било нападнато на патот Подгорица-Никшиќ од страна на приврзаници на претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, јавија медиумите.

– Како татко нема да ви ги заборавам нејзините солзи и страв. Како премиер, нема да ви дозволам дивјаштво и беззаконие. Во државата ќе владеат редот и законот на кои не сте навикнати. Но наскоро тоа ќе го видите, порача премиерот Кривокапиќ по инцидентот.

Возилото на Владата беше пресретнато од приврзаници на ДПС на Ѓукановиќ и го блокираа. Потоа почнаа да се качуваат на возилото и да дивеат.

Кога веќе неколку приврзаници се качија на хаубата, возилото тргна, а неколкумина од толпата завршија на коловозот.

Полицијата во Никшиќ соопшти дека го документирала случајот и дека ќе биде известен обвинител.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Протести во Црна Гора, се бара оставка на Владата

ВИДЕО: Ајкула-Црногорка уловена во Петровац, локалните жители ја викаат „лисица“

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Скандал во Подгорица: Французот Лесор пцуеше на српски и сакаше да се тепа со играчите на Будуќност

Жарко Настоски

Црна Гора прва во регионот по бројот на нови случаи на Ковид-19

Ана Ололовска

Билчик: Да се обезбедат услови за слобода на медиумите во Црна Гора

Ана Ололовска

Црна Гора: Вакцинираните можат да се собираат во затворен простор без маски

Жарко Настоски