ВИДЕО: Најголемиот масакр во поновата историја на Црна Гора, неофицијално 11 жртви, меѓу нив и деца

Од:

Во денешниот масакр во Цетиње, како што неофицијално дознаваат српските медиуми, 34-годишниот В.Б. го убил целото семејство. Како што се сомнева, тој потоа излегол на улица и пукал во луѓето, а неколкумина од нив биле ранети.

dobivaj vesti na viber

Според се уште непотврдени информации, во масакрот загинале 11 лица, меѓу кои и деца.

Полицијата го убила напаѓачот В.Б.. Тој наводно спречил брзата помош да им пријде на жртвите пред да биде убиен од полицијата.

Според информациите, тој околу 16 часот пукал со огнено оружје кон своите сограѓани зад зградата на Владата.

Причината за крвавиот масакр е најверојатно семеен конфликт. Полицијата се уште нема официјално соопштение.

Би можело да ве интересира

Црна Гора: Старото парламентарно мнозинство потпиша иницијатива за разрешување на Ѓукановиќ

Ана Ололовска

Мнозинство од црногорските пратеници постигнаа договор Лекиќ да биде мандатар за нова влада

Ѓукановиќ не го прифаќа Лекиќ за мандатар, бара скратување на мандатот на Парламентот

Македонски Албанец нов американски амбасадор на САД во Црна Гора

А1он

Денеска истекува рокот кога Ѓукановиќ треба да го соопшти името на мандатарот

Ана Ололовска

Користење дневна светлина, готвење во покриен сад и непокривање на радијаторите со облека: Црна Гора со предлог мерки за штедење

А1он