(ВИДЕО) Мртов човек е пронајден во стан во Загреб, сведоците тврдат: Сопругата го уби и скокна низ прозорецот

Од:

Мртвиот маж (55) е пронајден денес околу 13:45 часот во станот во населбата Студентски град во Загреб.

Неговата 59-годишна сопруга со повреди на главата е пронајдена пред станот.

Повредите според полицијата таа сама си ги нанела.

Повредената жена била пренесена во Клиничката болница во Дубрава. Според соседите и очевидци, сопругата го убила мажот, а потоа скокнал низ прозорецот.

„Кога ги виде пожарникарите и полицијата, таа скокна низ прозорецот и се повреди“, им изјавиле сведоците на немилиот настан на хрватските новинари.

Во тек е полициска истрага за немилиот настан.

Би можело да ве интересира

Полицијата реши обид за убиство после 25 години: Жена нарача убиство на маж

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Се преврте трактор со приколка кој превезуваше 16 матуранти, дел од нив завршија во болница

Горан Наумовски

Голема полициска акција во цела Европа, апсења во Хрватска и во БиХ

(ВИДЕО) Узиниќ: Ова се свештениците обвинети за педофилија, еден злоставувал 13 момчиња

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Мистеријата на падот на холандскиот авион во Хрватска: Не се знае ниту зошто се урнал ниту како се нашол таму

Катерина Павлова-Николовска

Осветена првата македонска православна црква во Хрватска „Св. Злата Мегленска“