ВИДЕО: Маж со боксови во глава претепа девојка во теретана

Од:

На социјалните мрежи се појави снимка од сигурносните камери во теретана во Белград на која може да се види како маж нападна вработена девојка.

До инцидентот дојде во теретана во Нов Белград, а набрзо се огласи и сопственикот на теретаната.

-Да не се повтори. Денеска во теретаната насилник влезе во пултот и претепа вработена, ја маваше со боксови по глава затоа што му кажа дека не може да седи во пултот со оглед дека не е тука вработен. Тепаше нечија девојка, ќерка, сестра. Уапсен е. Ќе кажам само едно. Никој никогаш нема да го победи системот кој со тешки маки го создававме. Ние сме едно семејство на кое целта му е здрав живот и вежбање. Сите насилници кои мислат дека со своето агресивно однесување дека ќе не победат, се лажат, напиша тој.

Српската полиција гo уапси 20 годишниот насилник, тој е во притвор и ќе биде изведен пред основното јавно обвинителство во Белград.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Србите со пцовки ги дочекаа косовските специјалци на граница: „Рамбо, дувај го“

А1он

Се степале две вработени во основно училиште во Чаир

А1он

Вучиќ: Од ЕУ ќе бараме за еден месец да ни одговорат дали постои Бриселскиот договор или не

Ана Ололовска

Грвала: Тензијата на косовско-српската граница е еднострано предизвикана од Србија

Ана Ололовска

ВИДЕО: Пристигнуваат засилувања на РОСУ, се повеќе Срби на преминот Јариње

Ана Ололовска

Вучиќ: Ги отфрлив сите предлози, утре за дополнителни потези

А1он