ВИДЕО: Маж крвнички претепа две жени во Сплит

Од:

Полицијата во Сплит го уапси мажот кој брутално претепа две жени. По него се трагаше од утрово кога се случија нападите.

Првиот напад бил над 52-годишната Невенка Маргета чиј сопруг објави снимка од надзорна камера нудејќи 1000 куни награда за идентитетот на напаѓачот. Нешто подоцна полицијата соопшти дека е откриен идентитетот на човекот.

Нападот се случил нешто по 7 часот утрово кога жената отворала угостителски објект.

„Прво и побара чаша вода, потоа ја удри со шише и кога таа падна, ја удираше со раце и со нозе“ – сведочи сопругот.

И двете снимки кои се појавија сведочат за бруталноста на нападите.

Од полицијата засега нема детали за апсењето, но хрватските медиуми пишуваат дека се обидел да бега, а од најголема помош биле полициските кучиња трагачи.

Би можело да ве интересира

Македонци уапсени во Хрватска за измами, украле околу 26 илјади евра

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Хаос во Загреб, пукната цевка поплави улици, подруми, сообраќајот во прекин

Катерина Павлова-Николовска

Нови детали за убиството на трите деца: Таткото најверојатно прво им дал коктел од таблети, потоа ги давел

Осум жени се убиени во Хрватска за осум месеци оваа година

А1он

Досега повеќе од 650.000 луѓе во Хрватска сами се попишале преку интернет

А1он

ВИДЕО: Пукање на универзитет во Русија, студентите скокаа преку прозорци

Катерина Павлова-Николовска