ВИДЕО: Македонскиот фудбалер Мартин Мирчевски е меѓу хероите што спречија трагедија во Србија

Од:

Македонскиот интернационалец Мартин Мирчевски кој го носи дресот на српскиот прволигаш „ТСЦ Бачка топола“ е меѓу хероите кои спречија трагедија на патот Суботица – Бачка топола.

Фудбалерите на „ТСЦ“ налетаа на верижен судир меѓу 14 возила, каде што имаше песочна бура и беше намалена видливоста, по што Мирчевски и неговите колеги излегоа од автомобилот за да ги запрат останатите возила.

Во судирот на магистралниот пат во Србија има 11 повредени, нема загинати.

Би можело да ве интересира

Истрагата утврди: Русин со јорган си го задуши заспаното дете, со нож и го расече вратот на сопругата

„Падна“ мажот кој и се закануваше на жена со убиство, па побегна: Полицијата го уапси насилникот

Обвинение за „таткото од пеколот“: Две пријави за Урош кој ја држеше ќерка си затворена во станот

Србин предал ротирачки митралез кој пука 3.000 куршуми : Го ставил на приколка и го однел во полиција

Катерина Павлова-Николовска

Ме тепаше додека го држев синот во раце, сведочи жената од Звездара која мина низ шестмесечен пекол

Двајца полицајци ранети во Сомбор: Тие возвратија на пукањето и го ранија напаѓачот

Горан Наумовски