ВИДЕО: Легнати на земја, со лисици на рацете приведени осомничените за убиството на семејството Ѓоќиќ

Од:

По дадениот исказ на осомничениот за убиството на семејството Ѓокиќ, Горан Џониќ, уапсени се четворица мажи од Ниш, кои тој ги посочи како соизвршители.

Како што пренесуваат тамошните медиуми, двајца од приведените браќа се Константин и Костадин Милошевиќ од селото Моравац, а третиот е Марко Момчиловиќ од Житковац, поранешен припадник на српското МВР, од Белград, кој е затворен поради разбојништво, по што му е одземена лиценцата, а четвртиот е човек од Озрен.

Постојат сомневања дека го користеле Горан Џониќ бидејќи бил близок со семејството Ѓокиќ, така што му се заканувале и го уценувале.

Да потсетиме, Горан Џониќ, пензиониран пожарникар, е уапсен под сомнение дека ги убил своите роднини – семејството Ѓокиќ. Тој присуствуваше на погребот на убиените по злосторството.

Би можело да ве интересира

Српската Влада донесе одлука за отворање почесен Конзулат на Северна Македонија во Србија

А1он

Михајловиќ – Бектеши: Унапредување на соработката меѓу Србија и Македонија во енергетиката, во план изградба на гасна интерконекција

А1он

Почина Милутин Мркоњиќ

Ана Ололовска

Вучиќ по средбата со Путин: Добивме неверојатна цена за гасот

А1он

Во Србија од идната година ќе се плаќа данок за возила сразмерно со пазарната вредност

А1он

ВИДЕО: Експлозија силна како земјотрес во близина на Белград, има мртви и исчезнати

А1он