ВИДЕО: Инцидент на изборите, во Загреб гласач вербално го нападна Милановиќ

Од:

На гласачкот место каде што се појави претседателскиот кандидат Зоран Милановиќ беше вербално нападнат од еден човек.

-Не може мене да ме смени комуњара како тебе. Ве лаже сите. Што е, што сакаш? Викаше еден гласач на избирачкото место за претседателските избори во Хрватска.

UŽIVO Zorana Milanovića građanin verbalno napao dok je išao glasati

Posted by Index.hr on Недела, 05 јануари 2020

Претседателскиот кандидат Милановиќ се обиде да го смири и му поддаде рака да се поздрават, на што имаше уште побурна реакција:

-Ма не сакам рака да ми даваш. Не и пружи рака на претседателката, сега мене ќе ми даваш рака, возврати гласачот.

Милановиќ кажа дека овој инцидент не е случаен и доаѓа од „истата позната кујна“.

Би можело да ве интересира

На возачот на косовскиот автобус му се заканува казна од 15 години затвор

Мери Јордановска

(ВИДЕО) Видов повредени, загинати, луѓе без рака: патник ги опиша страшните детали од несреќата во Хрватска

Ана Ололовска

Милановиќ и Грлиќ Радман изразија сочувство за трагичната несреќа на косовскиот автобус

Ана Ололовска

ВИДЕО: Десетмина загинати и 45 повредени кога автобус од Косово излета од автопат кај Славонски Брод

Ана Ололовска

Хрватска: Малите стопанственици ја тужат државата поради епидемиолошките мерки

Жарко Настоски

ВИДЕО: Идни хрватски полицајци играа српско оро, академијата ја избрка студентката што снимала

Жарко Настоски