ВИДЕО: Градежници свртеа вол на ражен во центарот на Белград, комшиите им викнаа полиција

Од:

Глетка која би била неверојатна во повеќето европски главни градови, но не и во Белград, беше видена денеска во општината Врачар, во центарот на српската престолнина: група работници на градилиште, на температура од 35 степени, вртеа вол на ражен.

Соседите на градилиштето ја повикале комуналната полиција, а снимката, на која се гледа не само раженот, туку и комплетна софра, се прошири на социјалните мрежи.

На друга снимка која ја објави српскиот актер Радослав Миленковиќ, тој ги прашува работниците што слават, а тие му одговараат дека прославуваат за завршениот ископ на објектот. Според дел од медиумите, газдата бил тој што ги честел работниците со печениот вол, поради успешно завршената работа.

Сепак, прославата ја запрела комуналната полиција, која ги предупредила работниците да го запрат вртењето на раженот, поради тоа што чадот им пречел на соседите.

„Гезмето“ на градежните работници со печен вол предизвика илјадници коментари, од кои многу се гневни, но сепак побројни се духовитите.

Би можело да ве интересира

Вучиќ одржа состанок со амбасадорите на Квинта во Белград

А1он

КФОР пристигна во Јариње: Бројот на рутински патроли е зголемен низ цело Косово

Ана Ололовска

Стано: Во Брисел пристигнуваат главните преговарачи на Белград и Приштина, како и Ескобар

Ана Ололовска

Брнабиќ: ЕУ не прави ништо по прашањето за Косово

Ана Ололовска

Рама во Приштина: Косово е во право за реципроцитетот, Србија изведува театрални маневри

Ана Ололовска

(ВИДЕО) „Сите треба да ве убијат, да имав оружје сега ќе ве убиев“ – Србин нападна мигранти во автобус