ВИДЕО: Голем верижен судир поради песочна бура во Суботица, во сообраќајката учествуваа 14 возила

Од:

Денеска околу 15 часот во Суботица се случил верижен судир на 14 возила. Тешката сообраќајна несреќа ја предизвика силен ветер кој на северот од Србија подигна песок поради што воопшто не се гледало на патот.

Верижниот судир се случил на стариот пат Суботица-Жедник, кој сега е затворен поради несреќата. Според медиумите седум лица се полесно повредени.

Околностите кои довеле до сообраќајната несреќа се уште се утврдуваат.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Денеска се одржува четвртиот протест „Србија против насилството“

Горан Наумовски

Официјална Москва со став: Русија ќе продолжи да ја поддржува Србија во одбраната на нејзините легитимни права

ВИДЕО: Снимка од тепачка на матуранти од две белградски гимназии

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Вучиќ: Ова е последната вечер на која ќе зборувам како претседател на СНС

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Дачиќ: Дали знаете како светот гледа на народот кој го продава својот лидер

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Луѓето на митингот го фалат Вучиќ: „Само тој и тој, никој друг“

Ана Ололовска