ВИДЕО: Голем пожар зафати фабрика во Бихаќ

Од:

Голем пожар претпладнево зафати фабрика која се занимава со производство на топлинска изолација во близина на Бихаќ во Босна и Херцеговина.

Полицијата и противпожарните бригади се на терен и прават напори за гаснење на пожарот.

„Немаме никакви детали за причината за пожарот. Испративме полициски патроли на теренот каде што се пожарникарите и се обидуваат да го изгаснат пожарот за да не се прошири понатаму. Засега не се знае дали има повредени, а тоа ќе се знае откако пожарот ќе се локализира и ќе се спроведе истрага“, велат од полицијата.

Жителите на Турија, Вида, Изачиќ, Каменица, Викиќи, Бугар, Гата и Злопољац се предупредени да избегнуваат престој на отворено поради големото количество чад, како и да ги затвораат прозорците на семејните куќи и други објекти.

Би можело да ве интересира

Милановиќ: Да ѝ се даде кандидатски статус на Босна и Херцеговина, како чин на доверба и на надеж

ВИДЕО: Големи поплави во Босна, стотици куќи под вода

Катерина Павлова-Николовска

Шарл Мишел во Сараево на средби со членовите на Претседателството на Босна и Херцеговина

Пахор предлага ЕУ да и додели кандидатски статус на БиХ веднаш и без услови

Изетбеговиќ: Односите во БиХ се толку лоши, што сега не е возможна изборна реформа

Нов земјотрес во БиХ со јачина од 3,9 степени

Катерина Павлова-Николовска