ВИДЕО: Голем пожар во Белград, огнот се гасеше и со брод од Дунав

Од:

Нешто по девет часот локализиран е пожарот во белградската населба Дорчол каде рано утринава се запали магацин. Густ црн чад се издигаше над населбата и можеше да се забележи од голема оддалеченост.

Според информациите на Министерството за внатрешни работи, нема повредени во инцидентот.

Станува збор за приватен магацин во кој главно се складира хартија и картони.

Повремено пукаше стакло и се слушааа помали детонации. Реонот е блокиран, а во тој дел од градот е создаден метеж бидејќи полицијата го пренасочува сообраќајот.

На местото на пожарот се наоѓаат 13 пожарникарски возила и 46 пожарникари кои се обидуваат да го изгаснат големиот оган. Пристигна и брод со 50 пожарникари кои огнот го гасеа од другата страна на магацинот.

Би можело да ве интересира

Најголемите српски ѕвезди се простуваат од Марина Туцаковиќ: Гледај не од некое подобро место, никогаш нема да се роди жена како тебе

Ана Ололовска

Почина Марина Туцаковиќ

Ана Ололовска

Падна на сцената и почина: Млад човек го загуби животот за време на фолклорен концерт во Србија

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Хаос во Белград: Антиваксерите на улица, расчинетиот монах Антоније фрла јајца кон полицијата и кон новинарите

Анкета: Две третини од граѓаните на Србија се за враќање на воената служба

Мери Јордановска

Автомобил се запали во скопската населба Аеродром

А1он