(ВИДЕО) Гол маж џогира низ Сплит

Од:

Локалните хрватски медиуми објавија снимка на која се гледа како гол маж трча низ улиците на Сплит.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=3068237939923376

На снимката се гледа како младиот човек трча кон центарот на градот и се обидува да и побегне на полицијата која го брка.

Сепак, тие го стигнале и откако го уапсиле му облекле заштитна

Би можело да ве интересира

Во Хрватска со владина уредба на 30 дена ограничени цените на горивата

А1он

Хрватска ги ограничи цените на горивата

Катерина Павлова-Николовска

Во Хрватска покрената истрага против полицајци кои тепаа мигранти

Ана Ололовска

ВИДЕО: Спасувачка драма во Хрватска, на Полјаци им се расипал катамаранот на силно невреме

Катерина Павлова-Николовска

Тројца хрватски полицајци суспендирани поради насилство врз мигранти

А1он

Хрватска им порача на САД да не се мешаат во нејзината набавка на авионите „Рафал“

А1он