ВИДЕО: Ѓоковиќ шета во Црна Гора

Од:

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ пристигна во Црна Гора. Тој престојувал во хотелот „Регент“ во Порто Монтенегро, Тиват.

dobivaj vesti na viber

Ѓоковиќ минатата недела беше депортиран по 11 дена минати во Австралија и двa судски процеси, по што се врати во Србија.

Ѓоковиќ беше депортиран од Австралија, откако австралиските власти му ја укинаа визата затоа што не беше вакциниран против коронавирусот.

Иако Ѓоковиќ имаше медицинско ослободување од вакцинација, што во принцип беше доволно за играње, Австралијците на крајот не го прифатија.

Би можело да ве интересира

„Газета експрес“: Црногорскиот претседател на 18 мај во прва официјална посета на Косово

А1он

Абазовиќ: Се залагам за Отворен Балкан

Црна Гора ги намалува акцизите за гориво, укинува ДДВ за основните намирници, ги зголемува цените на цигарите

Бечиќ: Речиси 90 отсто од граѓаните немаат претставници во владата на Црна Гора

А1он

Рама му честиташе на Абазовиќ: Кој можеше да поверува дека Балканот ќе има тројца премиери Албанци

Ана Ололовска

Именувани 20 министри во новата црногорска влада

Ана Ололовска