ВИДЕО: Епископот Јован скокаше со падобран во чест на партијархот Порфириј

Од:

Во чест на доаѓањето на српскиот патријарх Порфириј во Беране, епископот пакрачко-славонски Јован изведе скок со падобран.

dobivaj vesti na viber

Медиумите од Подгорица пренесуваат дека ова не е првпат владиката Јован да скока со падобран, а не е ниту единствен кој се занимава во оваа активност.

Претходно и владиката Методије кој утре ќе биде устоличен во Беране скокал со падобран во Никшиќ.

Би можело да ве интересира

Ученикот кој го повлече столчето на наставничката во Трстеник се обидел да се самоубие

Дачиќ: Курти „воведе некои негови Срби“ во Владата на Косово за да ги реализираат големоалбанските цели

А1он

Хил: Се надеваме дека Србија ќе разбере дека ова е поинаква Русија и ќе воведе санкции кон Москва

Ана Ололовска

Лајчак: Почетокот на пролетта 2023 можен краен рок за постигнување договор меѓу Косово и Србија

Ана Ололовска

Вучиќ: Во отсуство на осуда од ЕУ поради назначувањето на Рашиќ, никој од Србија нема да биде на Самитот во Тирана

Ана Ололовска

Брнабиќ: Срамна реакција на ЕУ, Србија нема да учествува на Самитот ЕУ-Западен Балкан во Тирана

Ана Ололовска