(ВИДЕО) Еден човек загина во масовна тепачка со секири и мотики на пазар во Бугарија

Од:

Еден човек загина, а шест лица се повредени во масовна тепачка што се случила на пазарот во бугарскиот град Казанлак. Според бугарските медиуми, една жена има скршена рака, а двајца мажи се во критична состојба.

Инцидентот се случил вчера околу 14 часот на пазарот во градот. Група мажи се степале со секири и мотики. Полицијата многу брзо пристигнала на местото на настанот. Повредените се пренесени во Ургентниот центар во Казанлак.

Две групи од селата Тажа и Манолово, во општина Павел Бања, имале семејна расправија, а потоа дошло до крвопролевање.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Крвави образи и скршени очила во тепачката на бугарските пратеници: Се клоцаат и се нарекуват гниди

Орце Костов

Планк: Софија и Скопје да ги приближат своите позициите во интерес на нивниот развој

Поради меѓусебно недоразбирање: Скопјанка истепа две години постара сограѓанка

Горан Наумовски

Инцидент во Анкара: Прво се расправаа, па се истепаа поддржувачи на Киличдароглу

Се преврте туристички автобус во Бугарија: 12 лица се во болница од кои пет се во потешка состојба

Горан Наумовски

ВИДЕО: Снимка од тепачка на матуранти од две белградски гимназии

Горан Наумовски