(ВИДЕО) Драма на Дунав: Се преврте чамец, тројца исчезнати

Од:

Чамец со четири лица се превртел во Дунав на километар од Панчевачкиот мост синоќа околу 22:30 часот, јавуват српските медиуми.

Од Дунав исплива само еден патник од чамецот кој повикал полиција во 23:30 часот. Останатите три лица се водат како исчезнати, а полицијата од синоќа трага по Дунав. Како што дознава Блиц, чамецот се превртел под засега неразјаснети околности.

Докторот Александар Чукановиќ за РТС изјави дека добиле информација дека на релација Ада Хуја до Земун се превртел чамец.

„На лице место затекнавме едно машко лице, кое било во изнемоштена состојба. успеал да исплива од Дунав. Пружена е помош и пренесен е на лекување“, посочи тој.

Би можело да ве интересира

3-годишната Милица загина од шрапнел во сопствениот дом – за 78 дена, 79 деца жртви на бомбардирањето

Анита Петровска Рајковиќ

Пет членки на ЕУ не го признаваат Косово, Блинкен: Договорот меѓу Србија и Косово ќе ги охрабри

Ана Ололовска

Се уште нема никаква трага од Милош, Ненад и Милан, тројцата мажи кои исчезнаа во Дунав

Ана Ололовска

Курти ги повикува Србите да се вратат во институциите и да учествуваат на изборите

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Возач за малку ќе покосеше две мајки со бебиња на пешачки: Не ве видов

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Шок снимка од трговскиот центар „Галерија“- деца се качиле и скокаат на стаклениот покрив

Предраг Петровиќ