(ВИДЕО) Додик ја косеше тревата покрај патот во Бања Лука: Ова е последен пат да им ја работам работата

Од:

Претседателот на Република Српска, Милорад Додик, на Твитер објави видеа и фотографии како ја коси тревата што израсна на патот од Бањалука кон Клашница.

Тој рече дека ова ќе биде последен пат да ја работи работата на другите.

„Веќе интервенирав кај надлежните овој простор да биде уреден, чист и косен. Бидејќи верувам дека удобно одмараат, решив сам да искосам се! Ова е последен пат да ја работам нивната работа“, напиша Додик.

Заедно со објавата, Додик објави видеа како ја остри косата и, на изненадување на многу учесници во сообраќајот, ја коси обраснатата трева на западниот транзит во Бања Лука, на раскрсницата за населбата Шарговац.

Би можело да ве интересира

Почнува судењето на Додик, неговите поддржувачи ја опколија судската зграда

Додик верува дека тој ќе биде првиот претседател на независна Република Српска

Додик: Република Српска има поддршка од околу 15 држави да се отцепи од Босна

Додик: Настаните во Косово го покажаа лицемерието на меѓународната заедница

Горан Наумовски

Обвинителството го затвори случајот-Подарената икона на Лавров сепак не била украдена од Украина

Предраг Петровиќ

Хелез: Додик планира да избега од БиХ