ВИДЕО: Девојка предизвика инцидент пред Претседателството на Србија

Од:

Несекојдневен инцидент се случи попладнево во зградата на Претседателството на Србија, каде се одвиваше седница посветена на изборот на новата влада.

Една девојка се качи на еден од прозорците во зградата и, фатена за металната ограда, околу еден час одбиваше да се симне пред полицајците кои дојдоа да интервенираат.

Засега не е позната причината за постапката на девојката, која по долго убедување и расправии со органите на редот, самата скокнала од прозорецот и се стрчала кон блискиот споменик на Иво Андриќ. Таму, полицајците и обезбедувањето ја стигнале и разговарале со неа, според српските медиуми.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Во метежот за вакцини и ваучери од 25 евра, еден дедо си ја изгуби бабата

А1он

(ВИДЕО) Гужви пред Ушче во Белград: вакцина и подарок

Ана Ололовска

Фон дер Лајен-Вучиќ: Модернизација на пругата од Белград до С. Македонија важна пресвртница во односите

Ана Ололовска

Вучиќ најави парични награди за вакцинираните против ковид

Катерина Павлова-Николовска

Вархеји од Србија ја почна балканската турнеја со вакцините, за Македонија овој пат 4.680 дози

Жарко Настоски

ВИДЕО: Полицаец пукал во гума за да спаси жива глава, пијан возач го влечел 300 метри

Жарко Настоски