ВИДЕО: Девојка предизвика инцидент пред Претседателството на Србија

Од:

Несекојдневен инцидент се случи попладнево во зградата на Претседателството на Србија, каде се одвиваше седница посветена на изборот на новата влада.

Една девојка се качи на еден од прозорците во зградата и, фатена за металната ограда, околу еден час одбиваше да се симне пред полицајците кои дојдоа да интервенираат.

Засега не е позната причината за постапката на девојката, која по долго убедување и расправии со органите на редот, самата скокнала од прозорецот и се стрчала кон блискиот споменик на Иво Андриќ. Таму, полицајците и обезбедувањето ја стигнале и разговарале со неа, според српските медиуми.

Би можело да ве интересира

Вучиќ: Србија се приближува кон катастрофално сценарио со епидемијата

Жарко Настоски

Хоти: Вучиќ не добил дозвола да го посети северот на Косово поради „чувствителната ситуација“ во земјата

Жарко Настоски

Кон: Ситуацијата во Србија е критична, мерките во секој случај беа задоцнети

Жарко Настоски

Во Србија над 40 починати од Ковид-19, рекорден број новозаразени

Жарко Настоски

Србија: Полициски синдикат тужи 300 директори на школи затоа што ги терале учениците да носат маски

Жарко Настоски

Речиси 7.000 новозаразени во Србија, 37 починати од Ковид-19

Жарко Настоски