ВИДЕО: Десет лица повредени на лет од Приштина до Базел

Од:

На летот Приштина – Базел, десет лица беа повредени поради силни турбуленции.

На видеото кое го објави Скај Њуз се гледа како стјуардеса се удира во плафонот во авионот.

Вкупно десет лица претрпеа полесни повреди.

Би можело да ве интересира

Харадинај: Курти е еден добар измамник

Ана Ололовска

Возилото на Албин Курти дел од сообраќајка во Тирана

Ана Ололовска

Зелените освоија една петина од гласовите на парламентарните избори во Швајцарија

Ана Ололовска

Парламентарни избори во Швајцарија

Ана Ололовска

Медведев од Белград: Ќе дадеме секаква помош да се зачува суверенитетот, сакаме мирно решение за Косово

Ана Ололовска

Рама: Ќе се сретнам со Курти, има потреба од нов поттик во односите меѓу Албанија и Косово

Ана Ололовска