(ВИДЕО) Денеска се одржува четвртиот протест „Србија против насилството“

Од:

Денеска се одржува четвртиот протест „Србија против насилството“. Предвидено е граѓаните да се соберат кај Народното собрание, по што ќе направат круг околу РТС.

Како што јавува репортерот Н1, во близина на Собранието, од полицискиот автобус излегле припадници на полицијата со опрема за разбивање демонстрации.

Организаторите ги повикаа граѓаните да донесат цвеќе и да ги остават пред Народното собрание „за да покажат почит кон жртвите на масовните убиства и сочувство за семејствата и пријателите на починатите“.

Би можело да ве интересира

АХВ: Трипуновски повторно лажно шири паника, млекото со афлатоксин се враќа во Србија

Еден од убиените во Косово е телохранител на Вулин, тврди Приштина

А1он

Владата на Србија го прогласи 27 септември за Ден на жалост

Горан Наумовски

Во Србија: Маж нападна момчиња, па налета со автомобил да ги прегази

Горан Наумовски

Во Србија: Уапсена е голема група педофили кои демнеа жртви од три до 14 години

Експлодираше машина за производство на ракетно гориво