(ВИДЕО) Демонстранти го удрија Вук Јеремиќ по глава и го избркаа: Оди во Америка да лижеш задници

Од:

Лидерот на српската опозициска Народна партија, Вук Јеремиќ, дојде пред Собранието за да им се придружи на демонстрантите, но тие штом го забележаа вербално го нападнаа и бараа да си замине.

„И вие не водите во пропаст“, му дофрли една од демонстрантите.

Прц бато

Е кад народ буде пратио све политичаре овако као Вука Јеремићао то ће бити то !!! Покушавају да се инфилтришу и искористе ваш бес, прц, еее можее !

Posted by Ljubiša Preletačević Beli on Среда, 08 јули 2020

Демонстрантите со сета сила скандираа „Оди си“, а еден од нив дури и го удри по главата додека тој понижено се оддалечуваше од насобраниот народ.

Кога слезе на платото пред Собранието, го дочекаа неколку граѓани кои жестоко го критикуваа, а една демонстрантка му го покажа средниот прст.

„Вие го донесовте овој на власт. Сега собирате почести! Не дојдовте овде долу со нас, туку се качивте горе на скалите“, му рече демонстрантката.

Друг демонстрант му дофрли „Оди во Америка да лижеш задници“.

Јеремиќ не ја испушти приликата да се фотографира на вчерашниот протест. Фотографиите ги сподели на неговот официјален Твитер профил, со коментар „Почна“.

Би можело да ве интересира

Започна осмиот по ред протест „Србија против насилството“

ВИДЕО: Српската опозиција призна дека објавувале и лажни фотографии со поголема посетеност

ВИДЕО: Први инциденти на протестот на опозицијата во Белград

Предраг Петровиќ

Јеремиќ: „Сојузот за Србија“ веќе не постои, опозицијата ќе остане здружена во полабав формат

Жарко Настоски

Продолжуваат протестите во Србија

А1он

Брнабиќ: Државата е силна, институциите работат, насилството нема да победи

Ана Ололовска