ВИДЕО: Автомобил возејќи со 100 километри на час направи хаос во Белград

Од:

Во Белград вечерва се случила сообраќајна несреќа во која според првичните информации има повредени.

dobivaj vesti na viber

Како што може да се види на видеото објавено на Фејсбук, млад човек со голема брзина влетал во улицата Светозара Марковиќ, удрил во најмалку 10 автомобили, а потоа се превртел. Застанал удирајќи во друг автомобил.

Очевидци тврдат дека автомобилот се движел со брзина поголема од 100, па дури и 150 километри на час.

Автомобилот кој го возело момче на околу 20 години, удрил во околу десет автомобили и се превртел.

Би можело да ве интересира

Од 300 денешни дојави за бомби во српските училишта, 224 биле лажни

Ландов

Србија се усогласи со санкциите на ЕУ кон Белорусија во врска со инвазијата на Украина

Дојави за бомби во над 130 учиилишта низ Србија

Мишел: Европската геополитичка заедница би го олеснила процесот на пристапување во ЕУ

Ана Ололовска

Дојавите за бомби во Белград биле испраќани од Полска, Иран, Нигерија

Повторно дојави за бомби во училиштата во Белград