Весели без детали за сослушувањето во Специјалниот суд

Од:

Лидерот на Демократската партија на Косово, Кадри Весели, не откри ниту по повеќе од три часа престој во Хашкиот специјален суд во кое својство бил сослушан, како осомничен или сведок.

Тој не изнесе ниту еден детал за тоа што се случувало во Специјалниот суд, објави Газета експрес.

Тој ја повтори својата вчерашна изјава за тешките 90-ти во Косово.

Би можело да ве интересира

Хашим Тачи: Српскиот режим на Косово и БиХ го започна етничкото чистење и го изврши „балканскиот Холокауст“

А1он

Во Берлин одржан состанок меѓу преставници на Србија и Косово за железничко поврзување

Ана Ололовска

Мустафа најави дека денеска ќе се сретне со Курти

Ана Ололовска

Курти: Холокаустот да се помни вечно, Албанците знаат како е да си прогонуван од власти и држави

Ана Ололовска

Борел оди за Приштина и Белград во обид да го рестартира диајлогот

Ана Ололовска

Харадинај: Косово e подготвено да ѝ помогне на Турција со оперативни единици на ФСК

Ана Ололовска