Веља Невоља на суд тврди дека не поседува машина за мелење месо

Од:

Денеска заврши прелиминарното рочиште за случајот со кланот Вељко Беливук и Марко Миљковиќ во кој се товарат за пет грозоморни убиства. На денешното прелиминарно рочиште се разговараше и за обвиненијата кои потоа беа поднесени и како обвинетите накратко ја признаа вината, односно го негираа делото.

Според информациите, за обвинувањата зборувале само водачите на кланот, како и најблиските соработници, но останатите обвинети не успеале да проговорат, пишува Курир.

Како што се дознава, Вељко Беливук и Марко Миљковиќ разговарале за индустриска мелница за месо, чија употреба ја оспорувале и негирале дека ја поседуваат.

Утре ќе се одржи ново прелиминарно рочиште на кое нема да присуствува Владе Драганиќ, сопственикот на куќата во Ритопек. Затоа, вториот обвинителен акт нема да се чита.

Би можело да ве интересира

Беливук сонуваше да биде Легија вели човекот кој го уништи Земунскиот клан

Горан Наумовски

Обвинителката убедена дека го докажала убиството на Тот: Огласете ги за виновни

Кристијан Ландов

Исповед на мајката на Дамир Хоџиќ, жртва на Беливук: Ќе копам со раце и нозе за да ги најдам посмртните останки на мојот син

А1он

Беливук уште во 2016 година убил и запалил човек

Брнабиќ: Безбедносните служби спречија атентат на Вучиќ организиран од Беливук

А1он

Планиран атентат на Александар Вучиќ?