Вархеји в понеделник во посета на Белград

Од:

Европскиот комесар за проширување Оливер Вархеји в понеделник ќе го посети Белград каде ќе разговара со српскиот претседател Александар Вучиќ. Вархеји ќе го посети и градилиштето на новата зграда на Универзитетската детска клиника во Белград, објавено е на веб-страницата на Европската комисија, jави Бета.

Изградбата и опремувањето на таа клиника е делумно финансирано од грант од ЕУ.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Силно невреме го зафати Белград, Земун под вода

Српските медиуми со критики по самитот ЕУ-Западен Балкан

Ана Ололовска

Јоксимовиќ: Поради невоведување санкции кон Русија, Србија нема да го отвори Кластерот 3

А1он

Жиофре: ЕУ не и поставува нови пречки на Србија, процесот на европска интеграција е јасен

Ана Ололовска

Лајчак: Србија и Косово усвоија Патоказ за спроведување на енергетски договор

Ана Ололовска

Бислими: Косово и Србија постигнаа договор за електричната енергија

Ана Ололовска