Вакцинација во дворецот на Дракула: Медицински сестри на туристите бесплатно им нудат „Фајзер“

Од:

Во романската туристичка атракција во Трансилванија е организиран пункт за вакцинација од Ковид-19.

Докторите и медицинските сестри на својата заштитна опрема носат налепници со вампирски заби, и бесплатно на посетителите им нудат вакцини „Фајзер“.

Медицинските лица на шега им велат на посетителите на дворецот дека од таму ќе излезат со белег на раката, а не на вратот.

Би можело да ве интересира

Романија започна со вакцинација на деца

Ана Ололовска

Полска организира лотарија за да ги охрабри граѓаните да се вакцинираат

Ана Ололовска

Турските здравствени власти планираат да вакцинираат над еден милион луѓе дневно

Мери Јордановска

Силно невреме во Романија го блокира сообраќајот и предизвика евакуација на 30 лица

Ана Ололовска

Навалица за вакцинирање во „Борис Трајковски“, закажаните за в сабота дошле денес оти сакале да користат продолжен викенд

Маја Илиевска-Пачемска

Вакцинираните во Србија добиваат термини и во Македонија, држат места, а никој не ги брише од системот

Кристијан Ландов