Ужасен случај во Србија: Мачеле, силувале и ограбиле 68-годишна жена

Од:

Двајца мажи се осомничени дека упаднале во куќа на 68-годишна жена во Србија и извршиле страшни злосторства. Прво ја мачеле, потоа ја силувале и на крајот ја ограбиле. Нова.рс пишува дека и двајцата синови на силуваната повозрасна жена починале, едниот пред две години, а другиот пред пет години. Жената имала тешки моменти во животот, а насилниците тоа го знаеле, велат соседите.

Инцидентот се случил во околината на Зрењанин. Љуба Н.(32) и неговиот малолетен пријател (17) се осомничени дека пред два дена упаднале во семејната куќа на С.К.(68) и ја мачеле, силувале и ограбиле жртвата.

“И двајцата синови ѝ умреа, едниот пред неполни две години, а другиот пред пет години. Таа страдаше, ова е страшно што и се случи. Се се случи пред два дена. Тие дошле во нејзината куќа со автомобил, по што двајца влегле внатре, а другите двајца останале во возилото. Тие упаднале во нејзината куќа, а потоа ја мачеле и малтретирале, а на крајот кога се онесвестила од тортурата, ја силувале и ограбиле“, сведочат соседите за српските медиуми.

„Кога жената се освестила едвај отишла кај првите соседи по помош. Тие пријавиле се во полиција, која набрзо уапсила двајца мажи од истото место, а се трага по уште двајца“, додал изворот.

Полицијата се сомнева дека мажите ја демнеле 68-годишната пред нападот и дека биле свесни дека живее сама. Ним им е одредена мерка притвор од 48 часа.

Би можело да ве интересира

Пет земјотреси за два часа во Србија

ВИДЕО: Се уште трае потрагата по тројцата мажи кои исчезнаа во Дунав

Ана Ололовска

Пронајдени делови од чамецот и лични предмети на момчињата кои исчезнаа во Дунав

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Драма на Дунав: Се преврте чамец, тројца исчезнати

Протести во Белград: „Косово не го даваме“

Горан Наумовски

Вучиќ: Нема да потпишам ништо утре во Охрид

Горан Наумовски