Ужас во Загреб: Татко си ги задавил трите деца потоа се обидел да се самоубие

Од:

Три деца, близнаци на возраст од седум години како четиригодишно момче биле задавени ноќеска од нивниот татко во домот во загрепска населба. Тој потоа се обидел да се самоубие, преживеал и се наоѓа во болница.

Телото на најмалото дете било пронајдено во спалната соба, а на близнаците во дневната.

Според неофицијалните инфромации, родителите на децата биле разведени и децата најверојатно викендот требало да го поминат со таткото.

Од рано утрово полицијата врши увид, а телата на децата се пренесени во Заводот за судска медицина за обдукција.

Дека ќе направи нешто страшно, таткото најавил на Фејсбук.

„Збогум на сите…“ – напишал меѓу другото во текстот на Фејсбук објавен околу полноќ.

Таткото бил од Виена и бил сопственик на консултантска фирма.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пороен дожд во Загреб, поплавени улици, паднати дрвја

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Ретка глетка во Загреб – Срби цупкаа на „Ужичко“ пред банот Јелачиќ

Жарко Настоски

Српскиот патријарх му го честита изборот на новиот загрепски градоначалник со стихови од „Азра“ и „Индекси“

Жарко Настоски

Томислав Томашевиќ е нов градоначалник на Загреб

Катерина Павлова-Николовска

Респиратори украдени во Шведска пронајдени во ресторан во Загреб

Катерина Павлова-Николовска

Клапа ќе ги пее трите омилени песни на Бандиќ – целиот државен врв ќе го испрати загрепскиот градски татко

Жарко Настоски