Ужас во Шабац: Пронајдено обезглавено тело, кучиња му ја однеле главата во комбе

Вечерва во Шабац во Србија било пронајдено обезглавено тело на 56-годишен жител на населбата Ќавиќ. Трупот без глава го забележал негов сосед кој веднаш повикал полиција.

Како што пишуваат српските медиуми, главата на жртвата му ја откинале кучиња, американски стафордшир териери и ја однеле во нивното комбе.

Властите побарале обдукција на телото на починатиот.

– Човекот е пронајден помеѓу два автомобили во дворот, соопштија од полицијата.

Драган П. живеел сам, а неговито син веднаш пристигнал на местото на настанот и успеал да ги смири кучињата, по што службите ги однеле.

Фото: РАС Србија

Би можело да ве интересира

Михајловиќ: Србија со Северна Македонија и Албанија ќе работи на намалување на гужвата на границите

Ана Ололовска

Еден маж загина во експлозија во фабрика за месо во Нови Сад

Ана Ололовска

Дармановиќ: СПЦ се плаши од губење на монополот

Вучиќ: Политички трик на Харадинај, ќе се врати за 48 часа

Во тајност испитани 20 сведоци против Харадинај

Татјана Ташкова

Додик: Оставката на Харадинај личи на фарса