Умерен земјотрес на грчкиот остров Закинтос

Од:

Умерен земјотрес од 3.9 степени според Рихтеровата скала беше регистриран во 13:25 часот на грчкиот остров Закинтос.

Според Геодинамичкиот институт на грчката Национална опсерваторија, епицентарот на земјотресот бил во морскиот дел, североисточно од Закинтос.

Би можело да ве интересира

Полициска интервенција во две кино сали во Атина за филмот „Џокер“

Ана Ололовска

Баратели на азил од Самос ќе бидат распределени во други делови на Грција, за попладнево закажан протест

Ана Ололовска

Ципрас: Грција е отсутна од случувањата во соседството

Ана Ололовска

Голем пожар во атарот на росоманското село Паликура

Ана Ололовска

Грчко МНР: Членките на ЕУ да соработуваат за реализирање на европската перспектива на Западен Балкан

Ана Ололовска

СИРИЗА: Атина е пасивен набљудувач на одлуките што другите ги носат за грчкото соседство

Ана Ололовска