Со нога шутирал бремена девојка во петти месец во стомак, па ја претепал и давел: Насилник од Србија доби притвор

Од:

Судијата на Основниот суд Младеновац му одреди притвор до 30 дена на Б.В. (36) поради семејно насилство.

Осомничениот во саботата во полиција го пријавила неговата девојка К.Г. (31) и кажала дека во семејниот дом, по расправија, партнерот ја претепал, ја давел и со клоци ја удирал во стомакот. Таа на рочиштето во обвинителството рекла „дека ова не е прв пат и дека требало порано да го пријави во полиција“.

Според неофицијални информации, девојката е во петтиот месец од бременоста. По нападот била прегледана и на Гинеколошката клиника во Белград и не биле констатирани сериозни повреди.

Инаку, Б.В. досега нема пријави за насилство.

Би можело да ве интересира

3-годишната Милица загина од шрапнел во сопствениот дом – за 78 дена, 79 деца жртви на бомбардирањето

Анита Петровска Рајковиќ

Пет членки на ЕУ не го признаваат Косово, Блинкен: Договорот меѓу Србија и Косово ќе ги охрабри

Ана Ололовска

Се уште нема никаква трага од Милош, Ненад и Милан, тројцата мажи кои исчезнаа во Дунав

Ана Ололовска

Курти ги повикува Србите да се вратат во институциите и да учествуваат на изборите

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Возач за малку ќе покосеше две мајки со бебиња на пешачки: Не ве видов

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Шок снимка од трговскиот центар „Галерија“- деца се качиле и скокаат на стаклениот покрив

Предраг Петровиќ