Убиена продавачка во хрватски Лидл

Од:

Во Хрватска во околу 15 часот е нападната и убиена жена во продавница на Лидл. Таа им подлегнала на повредите во сплитската болница.

Како што пренесуваат тамошните медиуми, напаѓачот е фатен по нападот, а кај него е пронајден ноќ со кој и ги нанел смротоносните повреди на жената.

Според првичните информации од хрватските медиуми, напаѓачот е поранешен маж на убиената жена.

Од полицијата велат дека добиле дојава за напад во продавница и дека веднаш излегле на терен.

Според неофицијални извори, мажот ја нападнал жената со нож пред очите на купувачите во маркетот.

Сведоците раскажуваат како имало повеќе убодни рани, а полиците и подот биле полни со крв.

Од она што го извикувал напаѓачот, заклучиле дека тој наводно бил поранешен партнер.

Станува збор за жена која е вработена во „Лидл“.

На крвавиот напад со нож му претходела расправија, а насилникот бил совладан од обезбедувањето со помош на неколку млади момчиња кои го фрлиле на подот.

Би можело да ве интересира

Хрватска постави нов рекорд, се чекаат резултатите од брзите тестови

Ана Ололовска

Ковид-19: Рекорден број на новозаразени во Србија, Словенија и во Хрватска, лоша епидемиолошка состојба и во останатиот дел од регионот

А1он

7.548 нови случаи на Ковид-19 во Хрватска, 55 починати

Ана Ололовска

Пленковиќ: Од 5 септември цените во Хрватска ќе бидат во куни и во евра

А1он

Инфлацијата во Хрватска во декември достигна 5,5 отсто, што е најмногу од 2008 година

А1он

1.397 нови случаи на коронавирус во Хрватска

Ана Ололовска