Во Хрватска пронајдено телото на момчето од Црна Гора кое брановите го одвлекоа во морето

Од:

Телото на 13-годишно момче, кое пред осум дена брановите го одвлекоа во морето, е пронајдено под тврдината Оштра на истоимениот рт, на хрватското приморје, потврдија за Радио Црна Гора од херцеговската полиција.

Веста за Јавниот сервис ја потврди Митар Тадиќ, шефот на криминалистичката истрага на Центарот за безбедност Херцег Нови, пренесува РТЦГ.

Тринаесетгодишното момче Н.В. од Херцег Нови исчезнал на 17 јануари. Момчето било на шеталиштето Пет Даница кога бран го повлекол во морето поради силниот јужен ветер.

Тогаш на крајбрежјето важеше црвен метеоаларм поради бурниот јужен ветер и дожд, а надлежните служби упатија предупредувања до граѓаните за опасност од невреме. Потрагата по момчето траеше осум дена.

Би можело да ве интересира

Многу партии од коалицијата што го победи Ѓукановиќ во 2020 година, ќе го поддржат неговиот противкандидат во вториот круг

Ана Ололовска

До Квон уапсен во Црна Гора, обвинет за кражба на милијарди во криптовалути

Ана Ололовска

ВИДЕО: Нова снимка од извлекувањето на бебето, родителите добиле вознемирувачка порака

Предраг Петровиќ

Дошол да ги надгледува изборите, па спаси бебе во Морача – шведски пратеник денеска е херој во Црна Гора

Горан Наумовски

ВИДЕО: Снимка од спасувањето на бебето – Баба скокнала со внукот во Морача, го извлекле минувачи

А1он

Бебе извлечено од Морача, жена се удави

Предраг Петровиќ