Трагедија во Србија: Осмооделенец скокна низ отворен прозор во училиште и почина

Од:

Осмооделенецот С.Ф. почина денеска откако скокна од прозорецот од училница во основното училиште во Качарево, Србија.

Трагедијата се случи околу 12.30 часот, а припадникот на обезбедувањето во училиштето пријави во полиција дека момчето скокнало од вториот кат од зградата.

– Прозорецот беше отворен, а момчето од чиста смиреност скокна низ прозорецот за време на часот по германски јазик, пред пријателите и професорката – вели изворот на „Блиц“.

Според неофицијални информации, момчето потекнува од семејство во кое немало никакви проблеми.

Би можело да ве интересира

Истрагата утврди: Русин со јорган си го задуши заспаното дете, со нож и го расече вратот на сопругата

„Падна“ мажот кој и се закануваше на жена со убиство, па побегна: Полицијата го уапси насилникот

Обвинение за „таткото од пеколот“: Две пријави за Урош кој ја држеше ќерка си затворена во станот

Србин предал ротирачки митралез кој пука 3.000 куршуми : Го ставил на приколка и го однел во полиција

Катерина Павлова-Николовска

Ме тепаше додека го држев синот во раце, сведочи жената од Звездара која мина низ шестмесечен пекол

Двајца полицајци ранети во Сомбор: Тие возвратија на пукањето и го ранија напаѓачот

Горан Наумовски