Тлото не мирува: Нов земјотрес го стресе Крит

Од:

Земјотрес со јачина од 4,4 степени попладнево го погоди Крит, соопшти Националната опсерваторија на Атинскиот национален институт за геодинамика.

Епицентарот на земјотресот беше длабок 30 километри во водите јужно од Крит, јавува АНА.

На овој земјотрес му претходеа серија земјотреси во зоната на Крит, со јачина од 3 до 4,4 степени, наведува веб-страницата на Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Би можело да ве интересира

Грчката Влада ја осуди насловната страница на грчки весник со навреда за Ердоган

Ана Ололовска

Двајца загинати во невремето во Грција

Ана Ололовска

ВИДЕО: Бурата „Јанис“ ja однесе плажата „Ерусалим“ на Кефалонија

А1он

ВИДЕО: Силен земјотрес го погоди грчкиот остров Крит

А1он

339 новозаразени во Грција, нови мерки во Атина и регионот

А1он

Над 5.000 бегалци и мигранти сместени во новиот, привремен камп на Лезбос

Ана Ололовска