Тлото не мирува: Нов земјотрес го стресе Крит

Од:

Земјотрес со јачина од 4,4 степени попладнево го погоди Крит, соопшти Националната опсерваторија на Атинскиот национален институт за геодинамика.

Епицентарот на земјотресот беше длабок 30 километри во водите јужно од Крит, јавува АНА.

На овој земјотрес му претходеа серија земјотреси во зоната на Крит, со јачина од 3 до 4,4 степени, наведува веб-страницата на Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Би можело да ве интересира

Грција ќе издаде 15-годишна обврзница

Ана Ололовска

Грција ги презема неопходните мерки за превенција од коронавирусот

Ана Ололовска

Грчко МНР: Должност на сите нас е да го овековечиме сеќавањето на жртвите од Холокаустот

Ана Ололовска

Панајотопулос: Ако Турција ги премине „црвените линии“ должни сме да реагираме

Ана Ололовска

Грција подготвена да ѝ помогне на Турција доколку е потребно

Ана Ололовска

Грчките пратеници ги изгласаа измените во изборниот закон

Ана Ололовска