Тешка сообраќајка кај Врање: Автомобил со македонски регистерски таблички излетал од патот

Од:

Тешка сообраќајна несреќа се случи на улицата „Партизански пат“ во Врање, во која животот го загуби неофицијално македонски државјанин.

Од полицијата велат дека се уште не се познати околностите, но потврдено е дека истрагата е во тек

Еден пациент е згрижен на Итна медицинска помош, дијагностиката е во тек. Според полициски извори, автомобилот со регистерски таблици од Северна Македонија излетал од патот и удрил во насипот.

Дел од патот е затворен, возилата се пренасочуваат на други патни правци.

Би можело да ве интересира

Шестмина повредени од кои еден потешко во судир на два „голфа“ на патот Скопје-Тетово

Ана Ололовска

Возачот кој ја предизвика сообраќајката кај Штип бил во алкохолизирана состојба

Ана Ололовска

Повредениот во сообраќајката кај Штип кој беше пренесен во Скопје е во стабилна состојба

МВР со детали за сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци во која загинаа три лица

Во сообраќајка на автопатот Скопје – Тетово: Петмина повредени, двајца со потешки повреди

Горан Наумовски

МВР со детали за вчерашната несреќа: Еден загина, а тројца се поврeдени во сообраќајка кај охридското село Издеглавје

Горан Наумовски