Тачи повторно ќе се појави пред судот во Хаг

Од:

Следното рочиште на поранешниот косовски претседател Хашим Тачи во Специјалниот суд во Хаг е закажано за 18 ноември.

Ова го објави судот во Хаг, пренесува ТВ „Клан Косова“.

Во календарот на закажани рочишта на Специјализираните комори е наведено 18 ноември, кога Тачи повторно ќе биде во судницата.

Рочиштето треба да започне во 11 часот.

Би можело да ве интересира

Во Косово нови седуммина починати, 296 заболени и 526 излекувани од Ковид-19

Жарко Настоски

Косово ги олесни мерките за движење на граѓаните и работа на угостителските објекти

Ана Ололовска

Харадинај: Како иден претседател на државата ќе го внесам Косово во НАТО

Ана Ололовска

Најавено олеснување на анти-ковид мерките во Косово

Ана Ололовска

Хоти: Без взаемно признавање Приштина повторно ќе воведе реципрочни мерки за Белград

Ана Ололовска

Бројот на повредени во експлозијата во Урошевац се зголеми на 42 лица

Жарко Настоски