Столтенберг утре на средби со грчкиот претседател и грчкиот премиер во Атина

Од:

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг утре ќе ја посети Атина и во попладневните часови ќе се сретне со претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос и грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, jави дописничката на МИА од Атина.

Столтенберг во Атина ќе пристигне од Италија, а од Грција ќе замине на средби во Истанбул.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Мицотакис ги посети отворените локали во Атина уште од првиот ден на дозволата за работа

А1он

Мицотакис: На 15 јуни ќе се отворат копнените граници со соседните земји

А1он

Франција ќе прими 400 баратели на азил и 350 деца бегалци без придружба од Грција

Ана Ололовска

Ципрас презентираше втор пакет предлог економски мерки „Остануваме исправени 2“

Ана Ололовска

Свечена велигденска литургија вечерва во грчките цркви

Ана Ололовска

Мицотакис: Тешкотиите се зад нас, оптимисти сме за отворањето на туризмот

Ана Ололовска