Столтенберг утре на средби со грчкиот претседател и грчкиот премиер во Атина

Од:

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг утре ќе ја посети Атина и во попладневните часови ќе се сретне со претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос и грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, jави дописничката на МИА од Атина.

Столтенберг во Атина ќе пристигне од Италија, а од Грција ќе замине на средби во Истанбул.

Би можело да ве интересира

Столтенберг: Новите членки како Северна Македонија мора да имаат безбеден начин на комуникација

Татјана Ташкова

Ријвас: Ако Северна Македонија ги исполни условите не треба да има никакви субејктивни пречки за влез во ЕУ

Столтенберг: Србија сама носи одлуки

Харадинај: Косово има војска според моделот на НАТО

Ана Ололовска

Речиси 7.000 Грци минатиот месец се возеле без билет во јавниот превоз во Атина

Ана Ололовска

Телефонски разговор Мицотакис – Меркел

Ана Ололовска