Србинка го претепала од сопругот во Будва

Од:

Црногорската полиција ја уапси дваесет и осумгодишната Р.Р. од Будва поради сомневање дека синоќа физички го нападнала невенчаниот сопруг, кој е девет години постар од неа и е државјанин на Србија.

dobivaj vesti na viber

Таа е осомничена за кривично дело семејно насилство.

На пресметката меѓу сопружниците и претходела расправија која се случила по полноќ во нивниот стан, по што дошло и до физичка пресметка.

Од полицијата велат дека станува збор за „повратници“ и дека претходниот период имало повеќе пријави за семејно насилство во ова семејство.

Би можело да ве интересира

15 години затвор за неготинецот кој крвнички до смрт ја претепа партнерката

Катерина Павлова-Николовска

Ќерката на жената од Неготино што партнерот ја претепа до смрт: Ја уби мајка ми, а сега го прават непресметлив за да добие помала казна

Син ги истепал родителите

Мајка си го истепала синот, таткото ја пријавил во полиција

Неготинецот кој до смрт ја претепа партнерката треба да одговара за убиство, а не за тешка телесна повреда, реагира Платформата за родова еднаквост  

Маја Илиевска-Пачемска

ВИДЕО: Шокантна снимка на мајка која крвнички тепа тригодишно девојче ја згрози Србија, на жената и се одземени децата

А1он