Србија: Рекордни 65 смртни случаи од Ковид-19 во еден ден

Од:

Во Србија во последните 24 часа се потврдени 6.179 нови случаи на заразени со коронавирус од вкупно 15.508 тестирани, а во истиот период од Ковид -19 умреле 65 лица.

Во моментов, во болниицте се сместени 7.256 пациенти, а 252 од нив се на апарати за дишење.

До денеска во земјата се регистрирани вкупно 169.214 случаи на Ковид 19, а од почетокот на пандемијата умреле вкупно 1.549 лица, соопштено е на владината веб-страницата covid19.rs.

Би можело да ве интересира

Скандал во Србија: Познат професор по глума осомничен за силување

Катерина Павлова-Николовска

Хорор во Србија: Масакрираше цело семејство, потоа се самоуби

Катерина Павлова-Николовска

Дали потеклото на вакцината ќе влијае на патувањето на граѓаните

Ландов

Матичните доктори кои не можеа да дискутираат за лекот Ивермектин, ќе гледаат снимка

(ВИДЕО) Српски полицајци дочекани со боксови на „дива“ прослава на Стара нова година

Жарко Настоски

Секој четврти Русин веќе е отпорен на ковид-19, тврди функционерката Попова

Жарко Настоски