Србија: Основана Партијата на слобода и правда

Од:

Во Белград денеска е основана Партијата на слобода и правда, а за нејзин лидер е избран еден од основачите на опозицискиот Сојуз за Србија и поранешен градоначалник на српската престолнина, Драган Ѓилас.

Според претседателот на новосонованата партија во фокусот ќе и биде економскиот развој и образованието, а во однос на косовското прашање ќе се залага за декларација за помирување, која би ја усвоиле двете собранија и за договор помеѓу косовската српската полиција, со цел да се спречи криминалот во Косово.

Би можело да ве интересира

Ништо не пречи ако примите различни вакцини, вели српски доктор

Жарко Настоски

Тепиќ: Шемата е иста, прослава со естрадни личности – мамка за помладите, a потоа настапуваат анимир дамите координирани од секретарките на Палма

Ана Ололовска

Девојка по име Соња тврди дека му е вонбрачна ќерка на Ивица Дачиќ

Жарко Настоски

Ако ни требаат вакцини, можеме да се обратиме во Торлак, вели Филипче

Жарко Настоски

Бајден до Османи: За договор меѓу Косово и Србија се потребни компромиси

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Тепиќ: Палма и неговите луѓе подведуваат 15-годишни девојчиња на забави во хотел во Јагодина

Ана Ололовска